Історія і традиції


Легенди про чай

Легенди, пов'язані з чаями, передавалися віками з вуст в уста, від покоління до покоління ... і, звичайно ж, кожен розповідач привніс щось своє. Мабуть, тому й існує така безліч варіантів історій про відкриття чайного куща і окремих сортів чаю.

Відкриття Чаю
Батьківщина чаю - це Китай. Саме стародавні китайці відкрили чайний кущ, вперше згадавши про нього майже 4700 років тому.
Історія чайної справи

Чай легендарний напій з віковою історією. Він відомий в Китаї більше 5000 років.

Розвиток чайної справи в Китаї

Старовинна китайська приказка говорить, що коли ви вранці прокидаєтеся, є сім речей, необхідних для життя: дрова для вогнища, рис, масло, сіль, пряний соус, оцет і чай.

Золотой вік чаю

За часів династії Тан розсипний листовий чай рідко використовувався для виготовлення напою. Такий чай зазвичай подавався як подарунок правителям і високопоставленим чиновникам. А в основному чайне листя пропарювали і формували в брикети або кульки, які клали в воду і таким чином заварювали.

Історія Лу Юя, вченого-чаєзнавця

Лу Юй народився в 733 р і помер в 804 р Про його походження нічого не відомо, так як батьки кинули немовля, якого знайшов буддійський монах, що гуляв біля озера. Він повернувся в монастир з немовлям на руках. Ченці назвали хлопчика Лу Юй. «Лу» означає «земля», а «юй» - «перо», тому ім'я говорить про минуле Лу Юя: він з'явився нізвідки, немов перо, що впало з неба і опустилося на землю.

Традиції чаювання в різних країнах

За часів династії Тан, в так званий «Золотий вік чаю» чай стає відомим і за межами Китаю. Перш за все (в VIII ст.) Він потрапляє до Японії і Кореї, потім в Індонезію, Індію, Шрі-Ланку, Таїланд і на Близький Схід. А ось в Європу чай потрапив лише 800 років потому, в XVI ст.

Поширення чаю з Китаю

За часів династії Тан (VII-X ст.) Чай став надзвичайно популярним напоєм, і приблизно з цього часу почав поширюватися за межі Китаю - спочатку в Японію.

Традиції чаювання в Китаї

Сьогодні по всьому Китаю можна зустріти людей з прозорими посудинами обсягом 200-500 мл, в яких заварений зелений чай. Ці посудини люди часто беруть з собою, вирушаючи куди-небудь. Такі пляшечки з чаєм є, наприклад, майже у всіх таксистів.

Чаювання в Японії. Чайна церемонія Тяною

З усіх країн Японія чи не найперша познайомилася з чаєм, привезеним з Піднебесної. Чай і чайні традиції в VIII ст. потрапили з Китаю до Японії разом з буддійськими ченцями, які пили чай під час медитацій і ритуалів, підносили Будді.

Показано з 1 по 10 з 16 (всього 2 сторінок)
Новини
Маленький пуер з сильним характером
Маленька і начебто така що не претендує на вишуканість 50-ти грамова цеглинка шу пуеру 2013 року, раптово здивував своїм потужним енергетичним впливом...
 Смола Пуеру. Користь, ефект, особливості
Смола пуеру - чайний продукт, про який навіть в Китаї знають тільки самі спокушені, хоча виробляється Ча Гао (茶 膏) там з давніх часів. Вперше чайна паста (попередниця смоли пуеру) була виготовлена ​​в сьомому столітті нашої ери, за часів правління династії Тан. Незважаючи на стародавність поход..
Що подарувати Батькам
"Ми доти не зможемо зрозуміти батьківську любов, поки самі не станемо батьками."Генрі Уорд Бічер (1813-1887), американський письменник і проповідник...
Що подарувати дівчині
Оскар Уайльд так висловився про жінку: "Жінка створена для того, щоб її любити, а не для того, щоб її розуміти."..